Wilkowyja 48, 08-410 Garwolin

tel. 25 681 43 08

szkola@wilkowyja.edu.pl


 

18. 02. 01

Projekt BEZPIECZNA + 


        Projekt ma na celu ukazanie dzieciom możliwości spędzania czasu wolnego w sposób ciekawy , efektywny a co najważniejsze bezpieczny . Uczestnicy projektu , dowiedzą się również w jaki sposób bezpiecznie korzystać z cyberprzestrzeni i jak reagować na zagrożenia , które w niej występują . Grupę uczestnicząca w zajęciach stanowią uczniowie klasy IV. Zajęcia poprowadzą Panie Agnieszka Michalec i Maja Wesołowska.

       Zajęcia z panią Agnieszką Michalec to przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. 
Uczestnicy wykonali plakaty promujące bezpieczne korzystania z zasobów sieci, pokazali niebezpieczeństwa związane z internetem.

      Nie ma nic lepszego, niż zabawa na powietrzu w jesienne dni. Kasztany , żołędzie i piękne złociste liście to wspaniałe dary przyrody , które mogą uatrakcyjnić każdy jesienny spacer. Przekonali się o tym uczniowie klasy IV , którzy w ramach projektu BEZPIECZNA + uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Maję Wesołowską. Uczniowie mieli również okazję wykonać prace plastyczne na temat bezpiecznych zabaw o każdej porze roku.

       W warsztatach podsumowujących brały udział zarówno dzieci , jak i ich rodzice. Podczas zajęć każdy z uczestników dowiedział się , jak ważne jest wspólne spędzanie czasu i jak można spędzać go w sposób twórczy i atrakcyjny . Podczas quizu " Jak dobrze się znamy ? " wszyscy zaznali sporej dawki humoru. Warsztaty prowadziła Pani Maja Wesołowska.

View the embedded image gallery online at:
http://wilkowyja.edu.pl/aktualnosci/projekty#sigFreeIdad73caf886

 

16. 09. 22

W roku 2016/2017 nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym Filharmonii Narodowej w Warszawie - Spotkania z muzyką. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły od września do czerwca wezmą udział w 10 koncertach muzycznych, w tym także muzyki klasycznej. Każdy koncert wprowadzi uczniów w inną tematykę muzyczną, a także pozwoli zdobyć podstawowe informacje o instrumentach muzycznych i ich budowie.


 

Kolejność tematów w sezonie 2016/2017:

wrzesień: Tajemnice kameralistyki - Kwartet Smyczkowy/ Smakołyki na cztery smyki

pażdziernik: Agnieszka mówią mi... z piosenką pod rękę

listopad: Sztuka flamenco. W gorącej Andaluzji

grudzień: Między dźwiękami - trio fortepianowe/ Muzyczne pogawędki

styczeń: Jazzowe fascynacje/ Posłuchajcie oto bajka

luty: Na polską nutę/ Pod boki i z przytupem

marzec: Teatr muzyczny - Pół żartem, pół serio

kwiecień: Musica da camera/ Dawne Tańce i melodie

Maj: Karol Kurpiński - Zamek w Czorsztynie (Przedstawienie operowe w kostiumach)

czerwiec: nowa Odyseja/ Wyprawa na kraj świata

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.