Koncert zespołu muzycznego „Limbos”

24 listopada br. gościliśmy w szkole zespół muzyczny „Limbos” w składzie Piotr Franczuk- gitara, Grzegorz Matwiejczyk- syntezator, Leszek Kowalik- wokal, Wiesław Miadziółko- perkusista i lider grupy.

Zespół „Limbos” wystąpił z programem pt.: „Muzyczny zegar”. W niezwykłym spotkaniu z różnymi gatunkami muzyki z całego świata uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy. Przed każdą instrumentalną czy też wokalno-instrumentalną wersją utworu, lider zespołu opowiadał historię danej melodii. Następnie słuchaliśmy jej interpretacji. Uczniowie mogli usłyszeć "Dzieci Sancheza"- radosny utwór Chucka Mangione oraz „Hiszpańską pchłę” Juliusa Wechtera. Artyści sięgnęli także po znane utwory polskich wykonawców, jak: „Ciągle pada” z repertuaru Czerwonych Gitar, czy „Słodkiego miłego życia” z repertuaru zespołu Kombi. Nie zabrakło również klasyki – pojawiły się fragmenty „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego i folkloru w postaci „Kujawiaka” Henryka Wieniawskiego.

Zespół pozostawił uczniów i pracowników placówki w dobrych nastrojach.

Joanna Kasprzak