Dzień Babci i Dziadka

16 stycznia 2015r. odbyło się uroczyste święto Babci Dziadka. Dzień Babci i Dziadka, to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Jest on tradycyjnie wpisany w repertuar imprez szkolnych. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych,  zaproszeni dziadkowie bardzo licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń , łez radości.

Pan Dyrektor Henryk Szarek przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie uczniowie Samorządu Szkolnego powitali P. Dyrektora , nauczycieli, pracowników, uczniów, oraz ukochanych dziadków, do których skierowali serdeczne życzenia.

W pięknie udekorowanej sali uczniowie klas I i II odtańczyli poloneza, następnie dzieci z oddziału  przedszkolnego i klas I, II i III zaprezentowały część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli: Danuty Migas, Elżbiety Muchy, Elżbiety Wielgosz, Ewy Muchy i Henryka Szarka.

Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.  Następnie uczniowie klasy II zatańczyli  „Krakowiaka” . na zakończenie wszyscy uczniowie odśpiewali gromkie „100 lat” i wręczyli swoim kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.

Po części artystycznej babcie i dziadków zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.