Filharmonia Narodowa - Spotkania z muzyką

Spis treści

W roku 2016/2017 nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym Filharmonii Narodowej w Warszawie - Spotkania z muzyką. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły od września do czerwca wezmą udział w 10 koncertach muzycznych, w tym także muzyki klasycznej. Każdy koncert wprowadzi uczniów w inną tematykę muzyczną, a także pozwoli zdobyć podstawowe informacje o instrumentach muzycznych i ich budowie.

Kolejność tematów w sezonie 2016/2017:

wrzesień: Tajemnice kameralistyki - Kwartet Smyczkowy/ Smakołyki na cztery smyki

pażdziernik: Agnieszka mówią mi... z piosenką pod rękę

listopad: Sztuka flamenco. W gorącej Andaluzji

grudzień: Między dźwiękami - trio fortepianowe/ Muzyczne pogawędki

styczeń: Jazzowe fascynacje/ Posłuchajcie oto bajka

luty: Na polską nutę/ Pod boki i z przytupem

marzec: Teatr muzyczny - Pół żartem, pół serio

kwiecień: Musica da camera/ Dawne Tańce i melodie

Maj: Karol Kurpiński - Zamek w Czorsztynie (Przedstawienie operowe w kostiumach)

czerwiec: nowa Odyseja/ Wyprawa na kraj świata