W czwartek  10 listopada br. odbyły się w naszej szkole  Biegi Niepodległości, którymi uczciliśmy 93 rocznicę odzyskania przez Polskę i Polaków wolności i niepodległości.

Organizowane biegi miały charakter symboliczny i chodziło w nich przede wszystkim o udział uczniów upamiętniający wydarzenie historyczne niż o rywalizację. Biegi odbyły się na następujących dystansach: O/P – 20 m, klasa I – 40 m, klasa II – 60 m, klasa III – 80 m,     klasa IV – 100 m, klasa V – 120 m, klasa VI – 140 m. Każde dziecko biegnące otrzymało dyplom za udział, a najlepsi z klasy – dyplom za zwycięstwo. W biegach wzięło udział 63 uczniów. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Magdalena Kisiel i Julian Obłoza z oddziału przedszkolnego, Paulina Wojdat i Cezary Winek z klasy I, Beata Mikulska  i Kacper Michalec z klasy II,  Daria Dąbrowska i  Kacper Skorupa z klasy III,   Aleksandra Szarek i Rafał Winek z klasy IV, Julia Szaniawska i Tomasz Janisiewicz z klasy V oraz Weronika Górzkowska i  Daniel Głaszczka  z  klasy VI.

Czytaj więcej: II Bieg Niepodległości

9 listopada 2011 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej odbyły się  eliminacje gminne VII Gminnego Konkursu Wiedzy  o Papieżu „Jan Paweł II –  „Człowiek modlitwy”.

Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Garwolin przy współpracy i współudziale Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej.
Celem konkursu było ukazanie i przybliżenie życiorysu Jana Pawła II. Dążenie do budowania w świecie młodego pokolenia wzorów i postaw chrześcijańskich na przykładzie Papieża. Rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do zgłębiania wiedzy na temat działalności Jana Pawła II.

Czytaj więcej: VII Gminny Konkurs o Janie Pawle II – etap gminny
Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.