Akcja Góra Grosza

W dniach od 21.11 do 2.12.2011r. została przeprowadzona  akcja „Góra Grosza”. Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla Domów Dziecka.

W naszej szkole akcję „Górę Grosza” zorganizował oraz przeprowadził Samorząd Uczniowski. Podczas zebrania przybliżył uczniom cele i zadania tej akcji. Następnie członkowie samorządu przygotowali puszkę do której uczniowie wrzucali monety, oraz wywiesili plakat z  regulaminem tej akcji.

 

Monety zbierane były podczas przerw międzylekcyjnych, a puszka zachwycała wszystkich swoim oryginalnym wyglądem.

Po zakończeniu akcji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem podliczyli uzbierane pieniądze z uwzględnieniem ilości monet o poszczególnych nominałach. Liczba monet była tak duża, że podliczanie trwało w sumie dwa dni. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła uczniom wiele zadowolenia i satysfakcji.

W akcji „Góra Grosza” uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, zebrano 4867 monet o łącznej wartości 141,16 zł.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom za udział i ogromne zaangażowanie w akcję „Góra Grosza”.

Agnieszka Michalec

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.