Wigilia szkolna

We wtorek  20 grudnia br. miała miejsce szkolna wigilia, która już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych imprez.

Na święta Bożego Narodzenia nasza szkoła przygotowuje się już wcześniej, uczniowie na lekcjach języka polskiego i religii rozmawiają o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych a na lekcjach plastyki i techniki wykonują stroiki, kary świąteczne, gazetki ścienne oraz różnego rodzaju ozdoby którymi dekorowane są sale lekcyjne i korytarze szkoły.

 W tym dniu uczniowie w odświętnych strojach przybyli do szkoły by w radosnym i świątecznym nastroju przeżyć ten dzień. Najpierw uczniowie obejrzeli film pt. „Psi zaprzęg”, następnie wszyscy uczniowie zjedli drugie śniadanie a po nim rozpoczęło się kolędowe karaoke. Tradycyjnie jak co roku każda klasa zaprezentowała się w szkolnym przeglądzie kolęd. Kolędy uczniowie przygotowali na kółku muzycznym z panem Dariuszem Maćkowiakiem oraz wychowawcami klas na zajęciach lekcyjnych.

Około godziny 11.30 rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach: Tomasz Łysiak – Wójt Gminy Garwolin, Jarzy Szewczyk – Przewodniczący Rady Gminy Garwolin, Krzysztof Pomes z żoną, Mieczysław Karczmarczyk, Paweł Świesiulski, Dominika Przybysz. Zaproszonym gościom zostały wręczone stroiki świąteczne, wykonane przez uczniów pod kierunkiem pani Krystyny Robak. Szanownym solenizantom p. Tomaszowi Łysiakowi i p. Mieczysławowi Karczmarczykowi złożono życzenia imieninowe, odśpiewano „Sto lat” oraz wręczono skromne upominki.

Po akademii ksiądz proboszcz Jerzy Przychodzeń odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, po którym przystąpiliśmy do dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Dekoracje przygotowały panie: Elżbieta Mucha, Elżbieta Wielgosz, Ewa Mucha, Agnieszka Michalec. Oprawa muzyczna Dariusz Maćkowiak. Część artystyczna: Joanna Jaroniec, Monika Borkowska.

Joanna Jaroniec

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.