Dnia 15 kwietnia odbył się koncert zaprzyjaźnionego już z naszą szkołą zespołu LIMBOS. Tym razem tematem przewodnim była wiosna – „Wiosenny, muzyczny zegar”.

Zespół w składzie Piotr Franczuk, Grzegorz Matwiejczuk, Władysław Miadziółko oraz Leszek Kowalik zaprezentował utwory instrumentalne i wokalne, które wprowadziły słuchaczy w wiosenny nastrój. Mieliśmy przyjemność wysłuchać utworów muzyki poważnej np. „Cztery pory roku - Wiosna” Antonio Vivaldiego, klasyki jazzowej, walców. Jednak największy aplauz zdobyła interpretacja utworu Kamila Bednarka „Chwile jak te” zaśpiewanego przez Leszka Kowalika. Naszą radość i zadowolenie z koncertu wyraziliśmy poprzez gromkie brawa. Z niecierpliwością oczekujemy ponownego przyjazdu zespołu LIMBOS do naszej szkoły.

Czytaj więcej: Koncert zespołu „Limbos”

W dniu 27 marca zespół teatralny naszej szkoły uczestniczył w XIV Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Woli Rębkowskiej. Konkurs co rocznie organizowany jest przez Publiczne Gimnazjum Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej. Uczniowie z klasy IV i V przedstawili spektakl „Wesoły Świat Jana Brzechwy” na podstawie scenariusza zapożyczonego z internetu.

Nasz zespół teatralny został wyróżniony II miejscem. Miłą  niespodzianką było dostrzeżenie przez Jury gry  aktorskiej Gracjana Cabańskiego za rolę „Lenia”. W przygotowaniu spektaklu uczestniczyli nauczyciele: reżyseria, dykcja, logistyka - Joanna Kasprzak, Zuzanna Siwek, Henryk Szarek; muzyka - Dariusz Maćkowiak; scenografia – Joanna Kasprzak, Krystyna Łodyga.

Czytaj więcej: Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych

Uczniowie witając nadejście wiosny postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i „objąć władzę” w szkole w ramach Dnia Samorządności.

Klucz do szkoły na ten wyjątkowy dzień Pan Dyrektor Henryk Szarek przekazał przewodniczącej SU –  Dominikowi  Przybyszowi.  Uczniowie klasy V i VI przygotowali konkursy, zagadki i prezentacje multimedialne  o tematyce wiosennej. Wszyscy szukaliśmy zwiastunów wiosny podczas gry terenowej w ogrodzie szkolnym. Pożegnaliśmy zimę poprzez symboliczne spalenie marzanny. Tak jak co roku uczniowie chętnie włączyli się do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej: Dzień Samorządności
Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.