Spotkanie z Policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas I - III poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się na drodze.

W ramach edukacji w tym kierunku, 12 listopada 2014 r.  gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli  Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III poznali zasady bezpiecznego zachowania na drodze, przyswoili sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawykiem zapinania pasów, noszenia kamizelek, elementów odblaskowych, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Uczniowie klas IV – VI obejrzeli film dotyczący bezpieczeństwa w Internecie. Tematem rozmowy była cyberprzemoc, Internet, korzystanie z telefonu komórkowego w celu uświadomienia uczniom zagrożeń płynących z ich nieodpowiedniego użytkowania.

Mamy nadzieję, iż przeprowadzane lekcje będą owocować rozważnymi zachowaniami naszych podopiecznych.

Joanna Kasprzak

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.