Andrzejki

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce 27 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Agnieszki Michalec zaprosił wszystkich  uczniów  naszej szkoły  do wspólnej zabawy i zapewnił wszystkim wiele atrakcji. Zabawę poprowadzili nasi szkolni D.J-e: Kacper i Marcin.  Bawiliśmy się w rytm największych przebojów. Zgodnie z tradycją były również wróżby i słodki poczęstunek. Opiekę nad uczestnikami pełniła również p. Elżbieta  Wielgosz.

Agnieszka Michalec

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.