„Strach ma wielkie oczy” – przedstawienie teatralne

18 lutego 2015 roku, w naszej szkole odbył się spektakl w wykonaniu aktorów z Torunia pt. ,,Strach ma wielkie oczy”. Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy owadzich przyjaciół, których problemy okazały się być zaskakująco podobne do ludzkich. Piegowata i jej przyjaciel Żądełko padli bowiem ofiarą przemocy koleżeńskiej w szkole, z którą musieli sobie poradzić.

Dzieci poznały zasady,  jakimi należy kierować się, aby nie bać się agresywnych osób. Oto kilka z nich: zawsze chodzimy w grupie, nie boimy się agresywnych osób, mówimy do nich wyraźnie używając ich imienia. Obejrzany spektakl był wspaniałą zabawą pełną humoru, śmiechu, ale również  pouczającą lekcją dla dzieci.

Joanna Kasprzak