Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych

W dniu 27 marca zespół teatralny naszej szkoły uczestniczył w XIV Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Woli Rębkowskiej. Konkurs co rocznie organizowany jest przez Publiczne Gimnazjum Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej. Uczniowie z klasy IV i V przedstawili spektakl „Wesoły Świat Jana Brzechwy” na podstawie scenariusza zapożyczonego z internetu.

Nasz zespół teatralny został wyróżniony II miejscem. Miłą  niespodzianką było dostrzeżenie przez Jury gry  aktorskiej Gracjana Cabańskiego za rolę „Lenia”. W przygotowaniu spektaklu uczestniczyli nauczyciele: reżyseria, dykcja, logistyka - Joanna Kasprzak, Zuzanna Siwek, Henryk Szarek; muzyka - Dariusz Maćkowiak; scenografia – Joanna Kasprzak, Krystyna Łodyga.

Joanna Kasprzak