25 – 29.08.2014 r. – Półkolonie

W dniach 25 – 29.08.br. odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Wójcik w Wilkowyi półkolonie letnie.

Uczestniczyło w nich 25 dzieci, uczniów tutejszej szkoły w wieku lat od 6 do 13 lat. Opiekę sprawowali i zajęcia prowadzili: Monika Borkowska i Agnieszka Michalec jako wychowawcy oraz Henryk Szarek jako wychowawca i kierownik placówki. W trakcie półkolonii realizowane były dwa programy profilaktyczne dotyczące przeciwdziałaniu alkoholizmowi i narkomanii. Zajęcia te prowadził H. Szarek. W programie placówki wypoczynku były też inne zajęcia. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych, integracyjnych, sportowych i świetlicowych prowadzonych przez wszystkich wychowawców. Program uzupełniły: wycieczka krajoznawcza do Gołębia (Muzeum Nietypowych Rowerów) i do Kazimierza Dolnego n/Wisłą (Góra Trzech Krzyży, Rynek, Kościół OO. Franciszkanów, ruiny zamku i baszta, rejs statkiem) Był też wyjazd na pływalnię „Garwolanka” oraz do Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Ponadto dzieci korzystały codziennie  z posiłku (drugie śniadanie). W trakcie półkolonii dzieci wykonały prace  plastyczne (rysunki, prezentacje w power point) dotyczące przeciwdziałaniu alkoholizmowi i narkomanii. Za wykonane prace uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.     

                                                                                                                      
 W trakcie półkolonii miała miejsce wizyta inspektorów PSSE w Garwolinie, którzy przeprowadzili pogadankę z zakresu profilaktyki zagrożeń.    

Henryk Szarek            

     

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.